🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
All-City Go-Devil Rear Hub - QR x 135mm/12 x 142mm 6-Bolt HG 11 Road Silver 28H
Go-Devil hubs are durable enough to withstand the rigors of trail riding yet light enough to throw on your favorite go-fast road bike. These set the new standard for light weight durability and price.Swappable endcaps for increased versatility and compatibility Spec'd with high-quality stainless Steel Japanese Bearings Shimano / Sram 11 speed freehub body has 28 points of engagement 8/9/10 speed cassette spacer included
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Flange Diameter, Right | 49 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Center to Flange, Left | 34 |
| Center to Flange, Right | 18.5 |
| Color | Silver |
| Skewer Included | Yes |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 277 |
| Defined Color | Silver |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

All-City Go-Devil Rear Hub - QR x 135mm/12 x 142mm 6-Bolt HG 11 Road Silver 28H
All-City Go-Devil Rear Hub - QR x 135mm/12 x 142mm 6-Bolt HG 11 Road Silver 28H
Go-Devil hubs are durable enough to withstand the rigors of trail riding yet light enough to throw on your favorite go-fast road bike. These set the new standard for light weight durability and price.Swappable endcaps for increased versatility and compatibility Spec'd with high-quality stainless Steel Japanese Bearings Shimano / Sram 11 speed freehub body has 28 points of engagement 8/9/10 speed cassette spacer included
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Flange Diameter, Right | 49 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Center to Flange, Left | 34 |
| Center to Flange, Right | 18.5 |
| Color | Silver |
| Skewer Included | Yes |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 277 |
| Defined Color | Silver |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
$130.00
All-City Go-Devil Rear Hub - QR x 135mm/12 x 142mm 6-Bolt HG 11 Road Silver 28H—
$130.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Go-Devil hubs are durable enough to withstand the rigors of trail riding yet light enough to throw on your favorite go-fast road bike. These set the new standard for light weight durability and price.Swappable endcaps for increased versatility and compatibility Spec'd with high-quality stainless Steel Japanese Bearings Shimano / Sram 11 speed freehub body has 28 points of engagement 8/9/10 speed cassette spacer included
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Flange Diameter, Right | 49 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Center to Flange, Left | 34 |
| Center to Flange, Right | 18.5 |
| Color | Silver |
| Skewer Included | Yes |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 277 |
| Defined Color | Silver |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












