Cane Creek eeBrake 30th Anniversary Road Caliper Brake Set - Regular Mount Gunmetal Gray/Blue
| Brake Lever Actuation | Short Pull |
| Brake Type | Road Caliper - Short Reach - 39-49mm |
| Brake Position | Set |
| Brake Mount Type | Short Reach Caliper (39mm - 49mm) |
| Color | Blue |
| Pad Type | Cartridge |
| Weight | 169 |
| Defined Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Cane Creek eeBrake 30th Anniversary Road Caliper Brake Set - Regular Mount Gunmetal Gray/Blue
Cane Creek eeBrake 30th Anniversary Road Caliper Brake Set - Regular Mount Gunmetal Gray/Blue
| Brake Lever Actuation | Short Pull |
| Brake Type | Road Caliper - Short Reach - 39-49mm |
| Brake Position | Set |
| Brake Mount Type | Short Reach Caliper (39mm - 49mm) |
| Color | Blue |
| Pad Type | Cartridge |
| Weight | 169 |
| Defined Color | Blue |
Original: $779.99
-65%$779.99
$273.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Lever Actuation | Short Pull |
| Brake Type | Road Caliper - Short Reach - 39-49mm |
| Brake Position | Set |
| Brake Mount Type | Short Reach Caliper (39mm - 49mm) |
| Color | Blue |
| Pad Type | Cartridge |
| Weight | 169 |
| Defined Color | Blue |












