Cane Creek eeBrake G4 Road Caliper Brake - Regular Mount
| Brake Lever Actuation | Short Pull |
| Brake Position | Front, Rear |
| Brake Mount Type | Short Reach Caliper (39mm - 49mm) |
| Color | Silver |
| Pad Type | Cartridge, Replacement Insert - Cartridge |
| Weight | 83.7, 85.3 |
| Defined Color | Black, Silver |
| Hub/Disc Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Cane Creek eeBrake G4 Road Caliper Brake - Regular Mount
Cane Creek eeBrake G4 Road Caliper Brake - Regular Mount
| Brake Lever Actuation | Short Pull |
| Brake Position | Front, Rear |
| Brake Mount Type | Short Reach Caliper (39mm - 49mm) |
| Color | Silver |
| Pad Type | Cartridge, Replacement Insert - Cartridge |
| Weight | 83.7, 85.3 |
| Defined Color | Black, Silver |
| Hub/Disc Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Lever Actuation | Short Pull |
| Brake Position | Front, Rear |
| Brake Mount Type | Short Reach Caliper (39mm - 49mm) |
| Color | Silver |
| Pad Type | Cartridge, Replacement Insert - Cartridge |
| Weight | 83.7, 85.3 |
| Defined Color | Black, Silver |
| Hub/Disc Compatibility | Rim Brake |












