DT Swiss 180 EXP Rear Hub - 12 x 148mm Center-Lock XD BLK 28H Straight Pull 36pt
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss 180 EXP Rear Hub - 12 x 148mm Center-Lock XD BLK 28H Straight Pull 36pt
DT Swiss 180 EXP Rear Hub - 12 x 148mm Center-Lock XD BLK 28H Straight Pull 36pt
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $714.90
-65%$714.90
$250.21Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











