ENVE Composites AG28 Foundation Front Wheel - 650b 12 x 100 Center-Lock BLK
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

ENVE Composites AG28 Foundation Front Wheel - 650b 12 x 100 Center-Lock BLK
ENVE Composites AG28 Foundation Front Wheel - 650b 12 x 100 Center-Lock BLK
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $630.00
-65%$630.00
$220.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












