ENVE Composites SES 2.3 Rear Wheel - 700, 12 x 142, Center-Lock, Innerdrive, 60pt, Black
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

ENVE Composites SES 2.3 Rear Wheel - 700, 12 x 142, Center-Lock, Innerdrive, 60pt, Black
ENVE Composites SES 2.3 Rear Wheel - 700, 12 x 142, Center-Lock, Innerdrive, 60pt, Black
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,567.50
-65%$1,567.50
$548.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












