Fairdale Ridgemont SRAM Bike - 27.5" Steel Purple Medium/Large
| Brake Type | Rim |
| Color | Purple Rain |
| Defined Color | Purple |
| Fork Material | Steel |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 3/8" x 100mm |
| Mfg Size | Medium/Large |
| Rear Axle | 3/8" Threaded x 135mm |
| Wheel Size | 27.5" |
| Platform | Ridgemont |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Fairdale Ridgemont SRAM Bike - 27.5" Steel Purple Medium/Large
Fairdale Ridgemont SRAM Bike - 27.5" Steel Purple Medium/Large
| Brake Type | Rim |
| Color | Purple Rain |
| Defined Color | Purple |
| Fork Material | Steel |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 3/8" x 100mm |
| Mfg Size | Medium/Large |
| Rear Axle | 3/8" Threaded x 135mm |
| Wheel Size | 27.5" |
| Platform | Ridgemont |
Original: $989.99
-65%$989.99
$346.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Type | Rim |
| Color | Purple Rain |
| Defined Color | Purple |
| Fork Material | Steel |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 3/8" x 100mm |
| Mfg Size | Medium/Large |
| Rear Axle | 3/8" Threaded x 135mm |
| Wheel Size | 27.5" |
| Platform | Ridgemont |
















