Fox Float SL Factory SV Trunnion Shock - 165mm
| Stroke (mm) | 40 |
| Lockout Switch | Shock Mounted Switch |
| Metric | Yes |
| Eyelet Diameter (mm) | Trunnion, 12.7 |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Positive Spring | Air |
| Eye to eye length (mm) | 165 |
| keyword search | FOX MY25 |
| Model | Float SL Factory SV Trunnion |
| Stroke | 42.5mm, 45mm |
| Eye | Eye-165mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Fox Float SL Factory SV Trunnion Shock - 165mm
Fox Float SL Factory SV Trunnion Shock - 165mm
| Stroke (mm) | 40 |
| Lockout Switch | Shock Mounted Switch |
| Metric | Yes |
| Eyelet Diameter (mm) | Trunnion, 12.7 |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Positive Spring | Air |
| Eye to eye length (mm) | 165 |
| keyword search | FOX MY25 |
| Model | Float SL Factory SV Trunnion |
| Stroke | 42.5mm, 45mm |
| Eye | Eye-165mm |
Original: $499.00
-65%$499.00
$174.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Stroke (mm) | 40 |
| Lockout Switch | Shock Mounted Switch |
| Metric | Yes |
| Eyelet Diameter (mm) | Trunnion, 12.7 |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Positive Spring | Air |
| Eye to eye length (mm) | 165 |
| keyword search | FOX MY25 |
| Model | Float SL Factory SV Trunnion |
| Stroke | 42.5mm, 45mm |
| Eye | Eye-165mm |












