🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Industry Nine A35 Stem Diameter: 35mm Length: 50mm Steerer: 1-1/8'' 7° Lime Green
- TECH SPECS
| Handlebar Diameter | 35mm |
| Primary Color | Green |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | 7° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 50mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stack Height | 40 |
| Stem Weight | 150g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Industry Nine A35 Stem Diameter: 35mm Length: 50mm Steerer: 1-1/8'' 7° Lime Green
Industry Nine A35 Stem Diameter: 35mm Length: 50mm Steerer: 1-1/8'' 7° Lime Green
- TECH SPECS
| Handlebar Diameter | 35mm |
| Primary Color | Green |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | 7° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 50mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stack Height | 40 |
| Stem Weight | 150g |
$54.25
Original: $155.00
-65%Industry Nine A35 Stem Diameter: 35mm Length: 50mm Steerer: 1-1/8'' 7° Lime Green—
$155.00
$54.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Handlebar Diameter | 35mm |
| Primary Color | Green |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | 7° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 50mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stack Height | 40 |
| Stem Weight | 150g |












