🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Industry Nine Classic Road Disc CL Disc Hub Rear 24H 12mm TA 142mm
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | Shimano Road 11 |
| Hub Drilling | 24H |
| Hub Spacing | 142mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 235g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Orange |
| Rotor Mount | Center Lock |
| Skewers Included | No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Industry Nine Classic Road Disc CL Disc Hub Rear 24H 12mm TA 142mm
Industry Nine Classic Road Disc CL Disc Hub Rear 24H 12mm TA 142mm
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | Shimano Road 11 |
| Hub Drilling | 24H |
| Hub Spacing | 142mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 235g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Orange |
| Rotor Mount | Center Lock |
| Skewers Included | No |
Select Freehub Body Type
Select Color
From $415.00
Industry Nine Classic Road Disc CL Disc Hub Rear 24H 12mm TA 142mm—
$415.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | Shimano Road 11 |
| Hub Drilling | 24H |
| Hub Spacing | 142mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 235g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Orange |
| Rotor Mount | Center Lock |
| Skewers Included | No |












