Industry Nine Hydra Classic Boost 6B Disc Hub Rear 28H 12mm TA 148mm Shimano Micro Spline Green
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | Shimano Micro Spline |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 148mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 286g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Green |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Skewers Included | No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Industry Nine Hydra Classic Boost 6B Disc Hub Rear 28H 12mm TA 148mm Shimano Micro Spline Green
Industry Nine Hydra Classic Boost 6B Disc Hub Rear 28H 12mm TA 148mm Shimano Micro Spline Green
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | Shimano Micro Spline |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 148mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 286g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Green |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Skewers Included | No |
Original: $470.00
-65%$470.00
$164.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | Shimano Micro Spline |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 148mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 286g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Green |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Skewers Included | No |












