Industry Nine Hydra Classic Rear Hub - 12 x 197mm 6-Bolt Micro Spline BLK 32H
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Center to Flange, Left | 55 |
| Center to Flange, Right | 49 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Flange Diameter, Right | 60 |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Weight | 360 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Industry Nine Hydra Classic Rear Hub - 12 x 197mm 6-Bolt Micro Spline BLK 32H
Industry Nine Hydra Classic Rear Hub - 12 x 197mm 6-Bolt Micro Spline BLK 32H
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Center to Flange, Left | 55 |
| Center to Flange, Right | 49 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Flange Diameter, Right | 60 |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Weight | 360 |
Original: $485.00
-65%$485.00
$169.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Center to Flange, Left | 55 |
| Center to Flange, Right | 49 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Flange Diameter, Right | 60 |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Weight | 360 |
















