🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Industry Nine Solix M Classic Front Disc Hub Front 28H 15mm TA 110mm Boost Turquoise
- TECH SPECS
| Axle Type | 15mm TA |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 110mm Boost |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 120g |
| Position | Front |
| Primary Color | Turquoise |
| Rotor Mount | Center Lock |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Industry Nine Solix M Classic Front Disc Hub Front 28H 15mm TA 110mm Boost Turquoise
Industry Nine Solix M Classic Front Disc Hub Front 28H 15mm TA 110mm Boost Turquoise
- TECH SPECS
| Axle Type | 15mm TA |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 110mm Boost |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 120g |
| Position | Front |
| Primary Color | Turquoise |
| Rotor Mount | Center Lock |
$172.50
Industry Nine Solix M Classic Front Disc Hub Front 28H 15mm TA 110mm Boost Turquoise—
$172.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Axle Type | 15mm TA |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 110mm Boost |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 120g |
| Position | Front |
| Primary Color | Turquoise |
| Rotor Mount | Center Lock |












