🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Industry Nine Solix M Classic Rear XD Disc Hub Rear 28H 12mm TA 148mm SRAM XD Red
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | SRAM XD |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 148mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 227g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Red |
| Rotor Mount | Center Lock |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Industry Nine Solix M Classic Rear XD Disc Hub Rear 28H 12mm TA 148mm SRAM XD Red
Industry Nine Solix M Classic Rear XD Disc Hub Rear 28H 12mm TA 148mm SRAM XD Red
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | SRAM XD |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 148mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 227g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Red |
| Rotor Mount | Center Lock |
$348.75
Industry Nine Solix M Classic Rear XD Disc Hub Rear 28H 12mm TA 148mm SRAM XD Red—
$348.75
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | SRAM XD |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 148mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 227g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Red |
| Rotor Mount | Center Lock |












