🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Kenda K50 Tire - 12 1/2 x 2 1/4 Clincher Wire Black
Kenda K50 tires are all purpose tires with short knobbies.Classic design for replacement and repair
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 12.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 12 1/2 x 2 1/4 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kenda K50 Tire - 12 1/2 x 2 1/4 Clincher Wire Black
Kenda K50 Tire - 12 1/2 x 2 1/4 Clincher Wire Black
Kenda K50 tires are all purpose tires with short knobbies.Classic design for replacement and repair
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 12.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 12 1/2 x 2 1/4 |
| Tire Type | Clincher |
$19.95
Kenda K50 Tire - 12 1/2 x 2 1/4 Clincher Wire Black—
$19.95
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Kenda K50 tires are all purpose tires with short knobbies.Classic design for replacement and repair
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 12.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 12 1/2 x 2 1/4 |
| Tire Type | Clincher |












