š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Kenda Presta-Removable Valve Core Tube Presta Length: 60mm 700C 30-43C
- TECH SPECS
| Tube Thickness in mm | 1.0mm |
| Tube Width | 30-43C |
| Valve Core | Removable |
| Valve Length | 60mm |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 700C |
| Thorn resistant | No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kenda Presta-Removable Valve Core Tube Presta Length: 60mm 700C 30-43C
Kenda Presta-Removable Valve Core Tube Presta Length: 60mm 700C 30-43C
- TECH SPECS
| Tube Thickness in mm | 1.0mm |
| Tube Width | 30-43C |
| Valve Core | Removable |
| Valve Length | 60mm |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 700C |
| Thorn resistant | No |
$3.85
Original: $10.99
-65%Kenda Presta-Removable Valve Core Tube Presta Length: 60mm 700C 30-43Cā
$10.99
$3.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Tube Thickness in mm | 1.0mm |
| Tube Width | 30-43C |
| Valve Core | Removable |
| Valve Length | 60mm |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 700C |
| Thorn resistant | No |












