🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Odyssey MPEG 14mm Pegs with 3/8" Adaptor Sold In Pairs
The MPEG is a 4140 chromoly peg with three possible positions for longer peg life.Sold as pairs 4" x 1-3/8"
| Length | 4 |
| Material | Steel |
| Axle Size | 14mm, 3/8" w/14mm Adapter |
| Color | Black |
| Weight | 17.5 |
| Individual or Pair? | Pair |
| Diameter | 1.3 |
| Defined Color | Black, Silver |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Odyssey MPEG 14mm Pegs with 3/8" Adaptor Sold In Pairs
Odyssey MPEG 14mm Pegs with 3/8" Adaptor Sold In Pairs
The MPEG is a 4140 chromoly peg with three possible positions for longer peg life.Sold as pairs 4" x 1-3/8"
| Length | 4 |
| Material | Steel |
| Axle Size | 14mm, 3/8" w/14mm Adapter |
| Color | Black |
| Weight | 17.5 |
| Individual or Pair? | Pair |
| Diameter | 1.3 |
| Defined Color | Black, Silver |
Select Color
From $8.40
Original: $23.99
-65%Odyssey MPEG 14mm Pegs with 3/8" Adaptor Sold In Pairs—
$23.99
$8.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The MPEG is a 4140 chromoly peg with three possible positions for longer peg life.Sold as pairs 4" x 1-3/8"
| Length | 4 |
| Material | Steel |
| Axle Size | 14mm, 3/8" w/14mm Adapter |
| Color | Black |
| Weight | 17.5 |
| Individual or Pair? | Pair |
| Diameter | 1.3 |
| Defined Color | Black, Silver |












