🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Origin8 RD-1200 Road Hubs hub front 32H 100
High quality road hub with 1 piece forged and CNC machined alloy body. Sealed bearings for increased performance and contamination resistance. 7075AL machined axle
- TECH SPECS
| Front/Rear | FT |
| Cassette Body/Freehub | |
| Hole Count | 32H |
| Spacing/Axle | QR |
| Material | Alloy |
| Color | Blk |
| Weight | 79g |
| Brake Type | RIM |
| Spacing | 100 |
| PCD-L | 35 |
| PCD-R | 35 |
| LTF-L | 14 |
| LTF-R | 14 |
| CTF-L | 36 |
| CTF-R | 36 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Origin8 RD-1200 Road Hubs hub front 32H 100
Origin8 RD-1200 Road Hubs hub front 32H 100
High quality road hub with 1 piece forged and CNC machined alloy body. Sealed bearings for increased performance and contamination resistance. 7075AL machined axle
- TECH SPECS
| Front/Rear | FT |
| Cassette Body/Freehub | |
| Hole Count | 32H |
| Spacing/Axle | QR |
| Material | Alloy |
| Color | Blk |
| Weight | 79g |
| Brake Type | RIM |
| Spacing | 100 |
| PCD-L | 35 |
| PCD-R | 35 |
| LTF-L | 14 |
| LTF-R | 14 |
| CTF-L | 36 |
| CTF-R | 36 |
$19.83
Original: $56.65
-65%Origin8 RD-1200 Road Hubs hub front 32H 100—
$56.65
$19.83Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
High quality road hub with 1 piece forged and CNC machined alloy body. Sealed bearings for increased performance and contamination resistance. 7075AL machined axle
- TECH SPECS
| Front/Rear | FT |
| Cassette Body/Freehub | |
| Hole Count | 32H |
| Spacing/Axle | QR |
| Material | Alloy |
| Color | Blk |
| Weight | 79g |
| Brake Type | RIM |
| Spacing | 100 |
| PCD-L | 35 |
| PCD-R | 35 |
| LTF-L | 14 |
| LTF-R | 14 |
| CTF-L | 36 |
| CTF-R | 36 |












