Pirelli P ZERO Race TUB SL Tire - 700 x 26 Tubular Folding Black
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 320 |
| Valve Core | Removable |
| Color | Black |
| Weight | 275 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26 |
| Tire Type | Tubular |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Pirelli P ZERO Race TUB SL Tire - 700 x 26 Tubular Folding Black
Pirelli P ZERO Race TUB SL Tire - 700 x 26 Tubular Folding Black
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 320 |
| Valve Core | Removable |
| Color | Black |
| Weight | 275 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26 |
| Tire Type | Tubular |
Original: $178.90
-65%$178.90
$62.61Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 320 |
| Valve Core | Removable |
| Color | Black |
| Weight | 275 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26 |
| Tire Type | Tubular |












