🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Pure cycles City Quill Stem 80 25.4 Silver
Classic forged alloy quill stem with single bolt handlebar clamp. 25° 80mm stem on a 180mm long quill
- TECH SPECS
| Type | Road |
| Headtube/Quill Diameter | 22.2 |
| Length | 80 |
| Bar Clamp Diameter | 25.4 |
| Angle | 25° |
| Color | Silver |
| Material | Alloy |
| Finish | |
| Quill Length | 180mm |
| Fork Compatibility | 1` |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Pure cycles City Quill Stem 80 25.4 Silver
Pure cycles City Quill Stem 80 25.4 Silver
Classic forged alloy quill stem with single bolt handlebar clamp. 25° 80mm stem on a 180mm long quill
- TECH SPECS
| Type | Road |
| Headtube/Quill Diameter | 22.2 |
| Length | 80 |
| Bar Clamp Diameter | 25.4 |
| Angle | 25° |
| Color | Silver |
| Material | Alloy |
| Finish | |
| Quill Length | 180mm |
| Fork Compatibility | 1` |
$24.99
Pure cycles City Quill Stem 80 25.4 Silver—
$24.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Classic forged alloy quill stem with single bolt handlebar clamp. 25° 80mm stem on a 180mm long quill
- TECH SPECS
| Type | Road |
| Headtube/Quill Diameter | 22.2 |
| Length | 80 |
| Bar Clamp Diameter | 25.4 |
| Angle | 25° |
| Color | Silver |
| Material | Alloy |
| Finish | |
| Quill Length | 180mm |
| Fork Compatibility | 1` |












