🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Quality Wheels Deore/DH19 Front Wheel - QR x 100mm, Rim Brake, Black, Clincher, 36H
Similar to the stock wheel for Surly's Long Haul Trucker.
| Rim Width (Internal) | 16 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Quality Wheels Deore/DH19 Front Wheel - QR x 100mm, Rim Brake, Black, Clincher, 36H
Quality Wheels Deore/DH19 Front Wheel - QR x 100mm, Rim Brake, Black, Clincher, 36H
Similar to the stock wheel for Surly's Long Haul Trucker.
| Rim Width (Internal) | 16 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Select Size
From $99.00
Quality Wheels Deore/DH19 Front Wheel - QR x 100mm, Rim Brake, Black, Clincher, 36H—
$99.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Similar to the stock wheel for Surly's Long Haul Trucker.
| Rim Width (Internal) | 16 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |












