Quality Wheels DT 240/DT R460 Rear Wheel - 700 QR x 130mm Rim Brake HG 11 Road BLK 24H
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Quality Wheels DT 240/DT R460 Rear Wheel - 700 QR x 130mm Rim Brake HG 11 Road BLK 24H
Quality Wheels DT 240/DT R460 Rear Wheel - 700 QR x 130mm Rim Brake HG 11 Road BLK 24H
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $349.00
-65%$349.00
$122.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
















