Quality Wheels Value HD Series Front Wheel - QR x 100mm Rim Brake Silver Clincher
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Silver |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Quality Wheels Value HD Series Front Wheel - QR x 100mm Rim Brake Silver Clincher
Quality Wheels Value HD Series Front Wheel - QR x 100mm Rim Brake Silver Clincher
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Silver |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $110.00
-65%$110.00
$38.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Silver |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |












