Quality Wheels WTB Dual Duty i19 TCS Front Wheel - 700 QR x 100mm Rim Brake BLK Clincher 32H
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Quality Wheels WTB Dual Duty i19 TCS Front Wheel - 700 QR x 100mm Rim Brake BLK Clincher 32H
Quality Wheels WTB Dual Duty i19 TCS Front Wheel - 700 QR x 100mm Rim Brake BLK Clincher 32H
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $99.00
-65%$99.00
$34.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |












