RaceFace ARC 30 Rim - 27.5" Disc Black 28H Offset
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | None |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

RaceFace ARC 30 Rim - 27.5" Disc Black 28H Offset
RaceFace ARC 30 Rim - 27.5" Disc Black 28H Offset
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | None |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
Original: $109.99
-65%$109.99
$38.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | None |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |













