RockShox ZEB Ultimate Flight Attendant Charger 3.1 Suspension Fork
| Steerer Type | Tapered |
| Lockout Switch | Handlebar - Electronic |
| Brake Type | Post Mount 200 |
| Negative Spring | Air |
| Travel (mm) | 170 |
| Offset | 44 |
| Axle to Crown Length | 586 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Maximum Tire Width | 81 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Electric Red |
| Crown Race | 40 |
| Weight | 2450 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Red |
| Positive Spring | Air |
| Stanchion Diameter | 38 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

RockShox ZEB Ultimate Flight Attendant Charger 3.1 Suspension Fork
RockShox ZEB Ultimate Flight Attendant Charger 3.1 Suspension Fork
| Steerer Type | Tapered |
| Lockout Switch | Handlebar - Electronic |
| Brake Type | Post Mount 200 |
| Negative Spring | Air |
| Travel (mm) | 170 |
| Offset | 44 |
| Axle to Crown Length | 586 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Maximum Tire Width | 81 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Electric Red |
| Crown Race | 40 |
| Weight | 2450 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Red |
| Positive Spring | Air |
| Stanchion Diameter | 38 |
Original: $1,599.00
-65%$1,599.00
$559.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Type | Tapered |
| Lockout Switch | Handlebar - Electronic |
| Brake Type | Post Mount 200 |
| Negative Spring | Air |
| Travel (mm) | 170 |
| Offset | 44 |
| Axle to Crown Length | 586 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Maximum Tire Width | 81 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Electric Red |
| Crown Race | 40 |
| Weight | 2450 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Red |
| Positive Spring | Air |
| Stanchion Diameter | 38 |












