Salsa Blackthorn 145 C Frame - Carbon, Black / Smoke
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 589, 611, 633, 655 |
| Fork Type | Not Included |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Color | Black / Smoke |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Gray |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Salsa Blackthorn 145 C Frame - Carbon, Black / Smoke
Salsa Blackthorn 145 C Frame - Carbon, Black / Smoke
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 589, 611, 633, 655 |
| Fork Type | Not Included |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Color | Black / Smoke |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Gray |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 589, 611, 633, 655 |
| Fork Type | Not Included |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Color | Black / Smoke |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Gray |
















