Salsa Blackthorn Carbon XT Bike - 29", Carbon, Blue
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 593, 615 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Blue |
| Mfg Size | Medium, Small |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Salsa Blackthorn Carbon XT Bike - 29", Carbon, Blue
Salsa Blackthorn Carbon XT Bike - 29", Carbon, Blue
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 593, 615 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Blue |
| Mfg Size | Medium, Small |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Blue |
Original: $6,799.00
-65%$6,799.00
$2,379.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 593, 615 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Blue |
| Mfg Size | Medium, Small |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Blue |












