Salsa Blackthorn SLX Bike - 29", Aluminum, Mustard
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 593, 615, 639, 662 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Mustard |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Yellow |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Salsa Blackthorn SLX Bike - 29", Aluminum, Mustard
Salsa Blackthorn SLX Bike - 29", Aluminum, Mustard
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 593, 615, 639, 662 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Mustard |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Yellow |
Original: $4,099.00
-65%$4,099.00
$1,434.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 593, 615, 639, 662 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Mustard |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Yellow |















