Salsa Blackthorn SLX Bike - 29" Aluminum Red X-Large
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 663 |
| Fork Type | Suspension |
| Fork Material | Aluminum |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Red |
| Mfg Size | X-Large |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Red |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Salsa Blackthorn SLX Bike - 29" Aluminum Red X-Large
Salsa Blackthorn SLX Bike - 29" Aluminum Red X-Large
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 663 |
| Fork Type | Suspension |
| Fork Material | Aluminum |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Red |
| Mfg Size | X-Large |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Red |
Original: $4,099.00
-65%$4,099.00
$1,434.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 663 |
| Fork Type | Suspension |
| Fork Material | Aluminum |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Red |
| Mfg Size | X-Large |
| Platform | Blackthorn |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Red |












