Salsa Cassidy Carbon SLX Bike - 29", Carbon, Mustard
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 596, 642, 665 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Orange |
| Mfg Size | Large, Small, X-Large |
| Platform | Cassidy |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Orange |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Salsa Cassidy Carbon SLX Bike - 29", Carbon, Mustard
Salsa Cassidy Carbon SLX Bike - 29", Carbon, Mustard
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 596, 642, 665 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Orange |
| Mfg Size | Large, Small, X-Large |
| Platform | Cassidy |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Orange |
Original: $4,999.00
-65%$4,999.00
$1,749.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 596, 642, 665 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Orange |
| Mfg Size | Large, Small, X-Large |
| Platform | Cassidy |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Orange |












