Salsa Cassidy Frame - Aluminum Brushed X-Large
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 665 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Color | Brushed Aluminum |
| Mfg Size | X-Large |
| Platform | Cassidy |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Silver |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Salsa Cassidy Frame - Aluminum Brushed X-Large
Salsa Cassidy Frame - Aluminum Brushed X-Large
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 665 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Color | Brushed Aluminum |
| Mfg Size | X-Large |
| Platform | Cassidy |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Silver |
Original: $2,649.00
-65%$2,649.00
$927.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 665 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Color | Brushed Aluminum |
| Mfg Size | X-Large |
| Platform | Cassidy |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Silver |
















