Salsa Spearfish SLX Bike - 29", Aluminum, Teal
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 614, 657 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Teal |
| Mfg Size | Medium, X-Large |
| Platform | Spearfish |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Salsa Spearfish SLX Bike - 29", Aluminum, Teal
Salsa Spearfish SLX Bike - 29", Aluminum, Teal
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 614, 657 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Teal |
| Mfg Size | Medium, X-Large |
| Platform | Spearfish |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Blue |
Original: $3,799.00
-65%$3,799.00
$1,329.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 614, 657 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Teal |
| Mfg Size | Medium, X-Large |
| Platform | Spearfish |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Blue |












