Salsa Warroad C Ultegra Bike - 700c, Carbon, Dark Red
| Color | Dark Red |
| Mfg Size | 52.5, 54.5, 56, 57.5, 59, 61 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Platform | Warroad |
| TT (Effective) | 525, 545, 560, 575, 590, 610 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 700c |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Red |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Salsa Warroad C Ultegra Bike - 700c, Carbon, Dark Red
Salsa Warroad C Ultegra Bike - 700c, Carbon, Dark Red
| Color | Dark Red |
| Mfg Size | 52.5, 54.5, 56, 57.5, 59, 61 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Platform | Warroad |
| TT (Effective) | 525, 545, 560, 575, 590, 610 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 700c |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Red |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
Original: $4,599.00
-65%$4,599.00
$1,609.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Dark Red |
| Mfg Size | 52.5, 54.5, 56, 57.5, 59, 61 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Platform | Warroad |
| TT (Effective) | 525, 545, 560, 575, 590, 610 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 700c |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Red |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |















