š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Se bikes SE Bikes Om Duro Wheel Set 27.5in Wheel SET
SE Racing Om Duro wheel sets available in boost or fat bike spacing. Loose ball front and sealed rear hubs laced to DT Swiss 2.0 spokes. Available in a variety of bright anodized colors
- TECH SPECS
| Diameter | 27.5in |
| Front/Rear or Set | SET |
| ID Width (mm) | 36 |
| Axle Size | B/O 3/8 |
| Rim Color | Sil |
| Rim Model | SE Bikes OM Duro |
| Hub Model | SE Bikes OM Duro |
| Hub Spacing | 110 - 148 |
| Hub Color | Sil |
| Gears | 8-11s MT |
| Brake Type | 6B |
| Spoke Type | DT-2.0 SS BK |
| Spoke Count | 36H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Se bikes SE Bikes Om Duro Wheel Set 27.5in Wheel SET
Se bikes SE Bikes Om Duro Wheel Set 27.5in Wheel SET
SE Racing Om Duro wheel sets available in boost or fat bike spacing. Loose ball front and sealed rear hubs laced to DT Swiss 2.0 spokes. Available in a variety of bright anodized colors
- TECH SPECS
| Diameter | 27.5in |
| Front/Rear or Set | SET |
| ID Width (mm) | 36 |
| Axle Size | B/O 3/8 |
| Rim Color | Sil |
| Rim Model | SE Bikes OM Duro |
| Hub Model | SE Bikes OM Duro |
| Hub Spacing | 110 - 148 |
| Hub Color | Sil |
| Gears | 8-11s MT |
| Brake Type | 6B |
| Spoke Type | DT-2.0 SS BK |
| Spoke Count | 36H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |
$105.00
Original: $299.99
-65%Se bikes SE Bikes Om Duro Wheel Set 27.5in Wheel SETā
$299.99
$105.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SE Racing Om Duro wheel sets available in boost or fat bike spacing. Loose ball front and sealed rear hubs laced to DT Swiss 2.0 spokes. Available in a variety of bright anodized colors
- TECH SPECS
| Diameter | 27.5in |
| Front/Rear or Set | SET |
| ID Width (mm) | 36 |
| Axle Size | B/O 3/8 |
| Rim Color | Sil |
| Rim Model | SE Bikes OM Duro |
| Hub Model | SE Bikes OM Duro |
| Hub Spacing | 110 - 148 |
| Hub Color | Sil |
| Gears | 8-11s MT |
| Brake Type | 6B |
| Spoke Type | DT-2.0 SS BK |
| Spoke Count | 36H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |















