š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
SRAM Red 1x XPLR E1 Crankset Speed: 12/13 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount SRAM 8 Bolt 42 DUB 160mm Black Road Disc
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 47.5mm |
| Teeth | 42 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 160mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12/13 |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SRAM Red 1x XPLR E1 Crankset Speed: 12/13 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount SRAM 8 Bolt 42 DUB 160mm Black Road Disc
SRAM Red 1x XPLR E1 Crankset Speed: 12/13 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount SRAM 8 Bolt 42 DUB 160mm Black Road Disc
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 47.5mm |
| Teeth | 42 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 160mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12/13 |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
$227.50
Original: $650.00
-65%SRAM Red 1x XPLR E1 Crankset Speed: 12/13 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount SRAM 8 Bolt 42 DUB 160mm Black Road Discā
$650.00
$227.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 47.5mm |
| Teeth | 42 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 160mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12/13 |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |















