Sram S600 175x42/32/22 SQR JIS crankset black
| Rings | 42/32/22 |
| Number of Chainrings | Triple |
| Drivetrain Speeds | 8 |
| Chainring BCD | 64 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sram S600 175x42/32/22 SQR JIS crankset black
Sram S600 175x42/32/22 SQR JIS crankset black
| Rings | 42/32/22 |
| Number of Chainrings | Triple |
| Drivetrain Speeds | 8 |
| Chainring BCD | 64 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Defined Color | Black |
Original: $52.00
-65%$52.00
$18.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rings | 42/32/22 |
| Number of Chainrings | Triple |
| Drivetrain Speeds | 8 |
| Chainring BCD | 64 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Defined Color | Black |














