🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Sunlite Alloy Cruiser Stem 84 25.4 Silver
Alloy head. Stainless steel 180mm quill. EN CITY safety certified
- TECH SPECS
| Type | MTB |
| Headtube/Quill Diameter | 22.2 |
| Length | 84 |
| Bar Clamp Diameter | 25.4 |
| Angle | 30° |
| Color | Silver |
| Material | Alloy / Steel |
| Finish | |
| Quill Length | 180mm |
| Fork Compatibility | 1` |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sunlite Alloy Cruiser Stem 84 25.4 Silver
Sunlite Alloy Cruiser Stem 84 25.4 Silver
Alloy head. Stainless steel 180mm quill. EN CITY safety certified
- TECH SPECS
| Type | MTB |
| Headtube/Quill Diameter | 22.2 |
| Length | 84 |
| Bar Clamp Diameter | 25.4 |
| Angle | 30° |
| Color | Silver |
| Material | Alloy / Steel |
| Finish | |
| Quill Length | 180mm |
| Fork Compatibility | 1` |
$28.49
Sunlite Alloy Cruiser Stem 84 25.4 Silver—
$28.49
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Alloy head. Stainless steel 180mm quill. EN CITY safety certified
- TECH SPECS
| Type | MTB |
| Headtube/Quill Diameter | 22.2 |
| Length | 84 |
| Bar Clamp Diameter | 25.4 |
| Angle | 30° |
| Color | Silver |
| Material | Alloy / Steel |
| Finish | |
| Quill Length | 180mm |
| Fork Compatibility | 1` |












