Surly CroMoly Front Rack Mount 2.0
| Rack Mount Position | High |
| Tube Diameter | 10 |
| Material | Chromoly Steel |
| Maximum Wheel Size (in) | 29 |
| Color | Black, Silver |
| Weight | 1382 |
| Weight Limit (lbs) | 70 |
| Platform Dimensions | 9.05 x 6.69" |
| Disc Brake Compatible | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Surly CroMoly Front Rack Mount 2.0
Surly CroMoly Front Rack Mount 2.0
| Rack Mount Position | High |
| Tube Diameter | 10 |
| Material | Chromoly Steel |
| Maximum Wheel Size (in) | 29 |
| Color | Black, Silver |
| Weight | 1382 |
| Weight Limit (lbs) | 70 |
| Platform Dimensions | 9.05 x 6.69" |
| Disc Brake Compatible | Yes |
Original: $145.00
-65%$145.00
$50.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rack Mount Position | High |
| Tube Diameter | 10 |
| Material | Chromoly Steel |
| Maximum Wheel Size (in) | 29 |
| Color | Black, Silver |
| Weight | 1382 |
| Weight Limit (lbs) | 70 |
| Platform Dimensions | 9.05 x 6.69" |
| Disc Brake Compatible | Yes |















