Surly Ogre Bike - 29", Steel, Fermented Plum
| Rear Axle | QR x 145mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 575, 595, 615, 640 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Fermented Plum |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Ogre |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Purple |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Surly Ogre Bike - 29", Steel, Fermented Plum
Surly Ogre Bike - 29", Steel, Fermented Plum
| Rear Axle | QR x 145mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 575, 595, 615, 640 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Fermented Plum |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Ogre |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Purple |
Original: $1,799.00
-65%$1,799.00
$629.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 145mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 575, 595, 615, 640 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Fermented Plum |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Ogre |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Purple |












