Surly Ogre Bike - 29", Steel, Orlok's Shadow
| Rear Axle | QR x 145mm |
| TT (Effective) | 575, 595, 615, 640 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Orlok's Shadow |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Ogre |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Green |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Surly Ogre Bike - 29", Steel, Orlok's Shadow
Surly Ogre Bike - 29", Steel, Orlok's Shadow
| Rear Axle | QR x 145mm |
| TT (Effective) | 575, 595, 615, 640 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Orlok's Shadow |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Ogre |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Green |
Original: $1,899.00
-65%$1,899.00
$664.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 145mm |
| TT (Effective) | 575, 595, 615, 640 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Orlok's Shadow |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Ogre |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Green |












