Surly Rear Disc Rack Wide Black
| Color | Black |
| Weight | 1699 |
| Weight Limit (lbs) | 66 |
| Requires Eyelets | Yes |
| Tube Diameter | 10 |
| Platform Dimensions | 350 x 200 mm |
| Material | Tubular CroMoly |
| Maximum Wheel Size (in) | 26" Fat |
| Disc Brake Compatible | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Surly Rear Disc Rack Wide Black
Surly Rear Disc Rack Wide Black
| Color | Black |
| Weight | 1699 |
| Weight Limit (lbs) | 66 |
| Requires Eyelets | Yes |
| Tube Diameter | 10 |
| Platform Dimensions | 350 x 200 mm |
| Material | Tubular CroMoly |
| Maximum Wheel Size (in) | 26" Fat |
| Disc Brake Compatible | Yes |
Original: $160.00
-65%$160.00
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Weight | 1699 |
| Weight Limit (lbs) | 66 |
| Requires Eyelets | Yes |
| Tube Diameter | 10 |
| Platform Dimensions | 350 x 200 mm |
| Material | Tubular CroMoly |
| Maximum Wheel Size (in) | 26" Fat |
| Disc Brake Compatible | Yes |















