Surly Ultra New Rear Hub
| Color | Black, Silver |
| Flange Diameter, Left | 54 |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm, 10x1 Threaded x 130mm, 10x1 Threaded x 135mm |
| Flange Diameter, Right | 54 |
| Cassette Body Type | Threaded Standard 1.37" x 24tpi |
| Center to Flange, Left | 31, 33, 37.5 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 158, 310, 312, 337 |
| Center to Flange, Right | 30, 31.5, 38.5 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black, Silver |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Surly Ultra New Rear Hub
Surly Ultra New Rear Hub
| Color | Black, Silver |
| Flange Diameter, Left | 54 |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm, 10x1 Threaded x 130mm, 10x1 Threaded x 135mm |
| Flange Diameter, Right | 54 |
| Cassette Body Type | Threaded Standard 1.37" x 24tpi |
| Center to Flange, Left | 31, 33, 37.5 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 158, 310, 312, 337 |
| Center to Flange, Right | 30, 31.5, 38.5 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black, Silver |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $70.00
-65%$70.00
$24.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black, Silver |
| Flange Diameter, Left | 54 |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm, 10x1 Threaded x 130mm, 10x1 Threaded x 135mm |
| Flange Diameter, Right | 54 |
| Cassette Body Type | Threaded Standard 1.37" x 24tpi |
| Center to Flange, Left | 31, 33, 37.5 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 158, 310, 312, 337 |
| Center to Flange, Right | 30, 31.5, 38.5 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black, Silver |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |












