TruVativ STYLO Carbon Eagle Fat Bike Crankset
| Defined Color | Black |
| Rings | 30 |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Black |
| Chainline/Hub Compatibility | 170/177 Hubs, 190/197 Hubs |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Crank Length (mm) | 170, 175 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

TruVativ STYLO Carbon Eagle Fat Bike Crankset
TruVativ STYLO Carbon Eagle Fat Bike Crankset
| Defined Color | Black |
| Rings | 30 |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Black |
| Chainline/Hub Compatibility | 170/177 Hubs, 190/197 Hubs |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Crank Length (mm) | 170, 175 |
Original: $365.00
-65%$365.00
$127.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Defined Color | Black |
| Rings | 30 |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Color | Black |
| Chainline/Hub Compatibility | 170/177 Hubs, 190/197 Hubs |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Crank Length (mm) | 170, 175 |














