We The People Activate Tire - 20 x 2.35" 100psi Green/Black
| Color | Green/Black |
| Defined Color | Green |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 2.35 |
| PSI | 100 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

We The People Activate Tire - 20 x 2.35" 100psi Green/Black
We The People Activate Tire - 20 x 2.35" 100psi Green/Black
| Color | Green/Black |
| Defined Color | Green |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 2.35 |
| PSI | 100 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Type | Clincher |
Original: $36.54
-65%$36.54
$12.79Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Green/Black |
| Defined Color | Green |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 2.35 |
| PSI | 100 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Type | Clincher |












