We The People Legacy Crankset Spindle: 22mm Black BMX Set
- TECH SPECS
| BB Inclusion | No |
| Crank Spindle Diameter | 22mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | 22mm |
| Crankset Weight | 884g |
| Crankset Material | Cr-Mo |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | BMX |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


We The People Legacy Crankset Spindle: 22mm Black BMX Set
We The People Legacy Crankset Spindle: 22mm Black BMX Set
- TECH SPECS
| BB Inclusion | No |
| Crank Spindle Diameter | 22mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | 22mm |
| Crankset Weight | 884g |
| Crankset Material | Cr-Mo |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | BMX |
Original: $170.99
-65%$170.99
$59.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| BB Inclusion | No |
| Crank Spindle Diameter | 22mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | 22mm |
| Crankset Weight | 884g |
| Crankset Material | Cr-Mo |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | BMX |












