Wtb HTZ i30 29in 32H Rim
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Rim Center Offset | Symmetric |
| Rim Construction | Aluminum - Welded |
| Rim Drilling | F: 21 R: 24 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 30mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Brake Type | Disc |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 29 |
| Wheel Diameter/ISO | 29 / 622 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Wtb HTZ i30 29in 32H Rim
Wtb HTZ i30 29in 32H Rim
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Rim Center Offset | Symmetric |
| Rim Construction | Aluminum - Welded |
| Rim Drilling | F: 21 R: 24 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 30mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Brake Type | Disc |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 29 |
| Wheel Diameter/ISO | 29 / 622 |
Original: $143.95
-65%$143.95
$50.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Rim Center Offset | Symmetric |
| Rim Construction | Aluminum - Welded |
| Rim Drilling | F: 21 R: 24 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 30mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Brake Type | Disc |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 29 |
| Wheel Diameter/ISO | 29 / 622 |












