DT Swiss 350 DEG Rear Hub - 12 x 148mm Center-Lock Micro Spline BLK 28H 72pt
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss 350 DEG Rear Hub - 12 x 148mm Center-Lock Micro Spline BLK 28H 72pt
DT Swiss 350 DEG Rear Hub - 12 x 148mm Center-Lock Micro Spline BLK 28H 72pt
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $379.90
-65%$379.90
$132.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












