Odyssey Mike Aitken Original Tire - 20in
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 820 |
| Weight (oz) | 28 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57, 63 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.25, 20 x 2.45 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 100 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Odyssey Mike Aitken Original Tire - 20in
Odyssey Mike Aitken Original Tire - 20in
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 820 |
| Weight (oz) | 28 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57, 63 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.25, 20 x 2.45 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 100 |
Original: $33.99
-65%$33.99
$11.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Weight | 820 |
| Weight (oz) | 28 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 57, 63 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.25, 20 x 2.45 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 100 |













