Origin8 Pro Fit 4-Bolt MTB Quill Stem 110 31.8 Black
- TECH SPECS
| Type | MTB |
| Headtube/Quill Diameter | 22.2 |
| Length | 110 |
| Bar Clamp Diameter | 31.8 |
| Angle | 25° |
| Color | Black |
| Material | AL6061 |
| Finish | |
| Quill Length | 180mm |
| Fork Compatibility | 1` |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Origin8 Pro Fit 4-Bolt MTB Quill Stem 110 31.8 Black
Origin8 Pro Fit 4-Bolt MTB Quill Stem 110 31.8 Black
- TECH SPECS
| Type | MTB |
| Headtube/Quill Diameter | 22.2 |
| Length | 110 |
| Bar Clamp Diameter | 31.8 |
| Angle | 25° |
| Color | Black |
| Material | AL6061 |
| Finish | |
| Quill Length | 180mm |
| Fork Compatibility | 1` |
Original: $40.59
-65%$40.59
$14.21Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Type | MTB |
| Headtube/Quill Diameter | 22.2 |
| Length | 110 |
| Bar Clamp Diameter | 31.8 |
| Angle | 25° |
| Color | Black |
| Material | AL6061 |
| Finish | |
| Quill Length | 180mm |
| Fork Compatibility | 1` |














